Aktuality

Jak proběhlo představení

29.Zář 2020 | Žádné komentáře

Domácí hospic 14 pomocníků se veřejnosti představil ve čtvrtek 24. září 2020 v semilském kině Jitřenka. Velmi si vážíme, že mnozí z Vás přijali naše pozvání. Hojná účast veřejnosti byla pro nás milým překvapením. Děkujeme moc paní doktorce Marii Svatošové, která vážila cestu a podpořila nás svou přítomností a povzbudivými slovy. Děkujeme za podporu otci biskupovi Janu Baxantovi, paní starostce města Semily Leně Mlejnkové, náměstku hejtmana libereckého kraje pana Petra Tulpy a dalším, kteří zůstali v publiku v anonymitě a svoji podporu vyjádřili konkrétními činy.

Během večera z promluv jednotlivých hostů vyzněla potřeba a důležitost hospicové péče nejen v Semilech a okolí, ale i samotná podstata této lidské tváře společnosti. Zástupci společnosti na místní i krajské úrovni vyjádřili svou podporu a náklonnost tomuto dílu. Doktorka Svatošová mluvila o současné situaci v České republice, ale také o začátcích a vývoji hospicového hnutí.

Zazněla silná svědectví ze spoluprožívání závěru života i autentické zkušenosti s domácí hospicovou péčí. Děkujeme, že své vzpomínky pro nás otevřely paní Alena Suchardová a paní Eva Šulcová. Jednotlivé vstupy byly oddělovány překrásným hudebním vystoupením sopranistky Jany Stehr za klavírního doprovodu svého chotě pana Alfreda Stehr. Otec biskup ve své promluvě svou pomoc vyjádřil velice konkrétně a to příslibem darování automobilu pro účely nového hospice. Vyvrcholením večera pak bylo požehnání celému dílu.

Setkání uzavřelo pozvání na výstavu fotografií v podobě promítnutí krátké upoutávky. Výstava je k vidění do 27.11.2020 ve vestibulu Městského úřadu v Semilech.

Svoji osobní cestu, motivaci a vize jsme se pokusili představit i my, které stojíme za vznikem nového hospice. Děkujeme všem, kteří večer připravovali a všem, kteří svojí pomocí, přítomností a modlitbou pomohli vytvořit večer, kterým se nesla zvláštní atmosféra vřelosti, sounáležitosti, opravdovosti a přijetí, což činilo toto setkání jedinečným.

Děkujeme, že jste přijali naše “bláznovství” kladně, je to pro nás velké povzbuzení.

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *