Aktuality

PF 2021

22.Pro 2020 | Žádné komentáře

Milí přátelé,
přejeme Vám požehnané Vánoce i celý nový rok. Velmi děkujeme za všechnu podporu v letošním roce.

I díky Vám už Domácí hospic 14 pomocníků není jen snem. Jak už to tak ke konci roku bývá i my bilancujeme.

Na jaře letošního roku jsme jako Domácí hospic 14 pomocníků získali právnickou subjektivitu. Tomuto oficiálnímu úkonu však předcházelo mnoho schůzek a jednání, která pokračovala celý rok. Ať už šlo o jednání s odborníky (lékaři, zdravotní sestry), zástupci měst a kraje, sponzory z řad podnikatelů, nadacemi, atd. Podařilo se nám získat podporu města i nemocnice a tím i prostory, které teď díky řadě dobrých lidí postupně vybavujeme. V rámci Noci kostelů se uskutečnil 1. Běh pro hospic. Také jsme zřídili účet veřejné sbírky, který nám pomáhá k získávání financí na naši činnost. V létě jsme se intenzivně připravovali na září, kdy proběhla v kině Jitřenka prezentace našeho hospice. Po velmi příjemném večeru v plném sále, jsme získali spoustu zajímavých kontaktů. Kromě automobilu od otce biskupa Baxanta nás začalo podporovat několik podnikatelů, lékařů, “modlitebníků”, politiků i novinářů.

Ve vestibulu městského úřadu jste měli možnost shlédnout výstavu na téma “Naděje”. Sešla se jedinečná sbírka 120 fotografií od 26 dobrovolníků. Celá tato akce přinesla nejen finanční výtěžek, ale také povědomí mezi veřejnost o domácí hospicové péči obecně a také mnoho krásných fotografií, které udělaly, a věřím, že i nadále budou dělat radost a přinášet naději. Dalším zajímavým výstupem jsou pohlednice, dárkové knížky a kalendáře, které využíváme jako dárkové předměty pro naše podporovatele a přispěvatele.

Na kraji leží naše žádost o registraci zdravotnického zařízení, která by měla být v příštích dnech vyřízená a od ledna už naplno… hurá do služby.

Ale naštěstí vše nezůstalo jen u papírů. I když oficiálně začínáme až v lednu, umírající tu byli i letos a potřebovali naši pomoc. Proto jsme do rodin jezdili jako dobrovolníci. Ujistilo nás to v potřebnosti naši služby. Kromě konkrétní pomoci u umírajících a jejich rodin se na nás obraceli i lidé, kteří potřebovali radu, na směrování nebo jenom vyslechnout.

Ještě nás čeká moře úkolů, ale díky Vaši podpoře postupujeme pomalu dále a těšíme se na nové výzvy, které přinese rok 2021 a hlavně na naše pacienty a jejich rodiny.

Ještě jednou velký díky.

Vyprošujeme Vám na přímluvu Čtrnácti svatých pomocníků radost a pokoj v srdci a pevné zdraví.

Těšíme se na další spolupráci s Vámi.

Za Domácí hospic 14 pomocníků
Lucka a Maruška

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *