Aktuality

Požehnané Vánoce

23.Pro 2022 | Žádné komentáře

Naši milí podporovatelé,

rok se s rokem sešel a opět přišel čas bilancování. Uvědomujeme si, jak složitá je nyní situace mnoha z Vás. O to více jsme vděčni za každou sebemenší částku, podporu a důvěru, kterou v nás vkládáte. Díky tomu jsme mohli i letos prožívat s našimi pacienty závěrečné vyvrcholení jejich životních příběhů.  Snad jsme mohli přispět k tomu, že byly hluboké, prožité doma s lidmi, které milovali.

Kromě péče o naše pacienty a jejich rodiny, jsme své síly upínaly na shánění financí na naši činnost a osvětě v oblasti hospicové péče. Pravidelně jsme přispívali do místních novin. Vyšlo i několik rozhovorů ve větších denících. Na jaře jsme uspořádali promítání filmu Jednotka intenzivního života v semilském kině Jitřenka. Povedlo se nám zajistit i následnou diskusi s režisérkou
a producentkou tohoto zajímavého dokumentu. Během pro hospic jste nás tentokrát mohli podpořit v krásné přírodě v Lomnici nad Popelkou. Velmi milá byla návštěva v SZŠ Turnov, kde jsme diskutovali s budoucími zdravotními sestřičkami. Jako každý rok jsme putovali za našimi patrony
ke kapli Čtrnácti sv. pomocníků. Nemohli jsme chybět ani na každoročním Dnu zdraví, který se koná v Lomnici n. Pop. a kde jsme dětem nabídli naše nové omalovánky s hospicovým námětem.
Na naše výročí nás navštívila zakladatelka Domácího hospice Duha v Hořích Jana Sieberová, která si pro vás připravila poutavou přednášku o své hospicové cestě. Na své zemřelé pacienty jsme vzpomínali spolu s jejich blízkými při mši svaté. Doufáme, že neformální vzpomínkové setkání, které následovalo, pomohlo truchlícím alespoň trochu v jejich bolesti. Věříme, že nejen my jsme prožili velmi pěkný večer při 1.aukci uměleckých děl, jejichž výtěžek putoval na naši činnost. Jako každý rok si i letos máte možnost zakoupit krásný nástěnný kalendář se slovem povzbuzení na každý měsíc.

Naše služba se rozrůstá. Přibývá pozůstalých i lidí v těžké situaci, kteří nás žádají o podporu a pomoc. Proto se radujeme, že jsme oficiálně registrovaná sociální služba a náš tým se rozšířil o sociální pracovnici. Děkujeme za službu sestřičce, která u nás celý rok pracovala a vítáme ve službě sestřičku novou. Do péče o naše pacienty se také zapojil druhý obětavý lékař.

Pracujeme na svém sebevzdělávání, a proto jsme se zúčastnili několika akreditovaných konferencí a kurzů.

A plány do budoucna? Našim hlavním cílem je zachovat naši službu pro ty, kteří ji potřebují. Těšíme se, že prohloubíme dobře započatou spolupráci s ostatními službami v Semilech a okolí. Připravujeme projekt pro děti ve školách. Určitě i v příštím roce si budete moci zaběhat pro hospic, vyrazit s námi na pouť ke Čtrnácti pomocníkům a v září vám nabídneme jistě nějaký program na oslavu našeho už 3. výročí. Aby Vám nic neuteklo, můžete nás sledovat jak
na našem webu v sekci aktuality www.hospic-semily.cz , tak na facebooku hospice.

Plně si uvědomujeme, že kdyby vás nebylo, nebude ani naší služby. Děkujeme za všechny vaše dary, modlitby a podporu. Budeme vděční, když zůstanete s námi i dál.

Přejeme Vám, abyste v roce 2023 mohli plně vnímat krásy života a nenechali je zastínit žádnou starostí, kterou život přináší.

Váš Domácí hospic 14 pomocníků

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *